Kdo by neznal účinnou a blahodárnou moc bylin. Již naši předci využívali bylinky na různé problémy. Ať už na bolesti hlavy, problémy se spánkem, zažívací problémy apod. Bylinky se využívaly i na hojení ran, také se nedávali jen do těla, ale i na tělo. Mastička z kostivalu či měsíčku dokázala až zázraky.

sirup z bezu

Samozřejmě se bylinkami léčili i psychické problémy, jako například úzkosti, nespavost, strachy i na náladu.

V dnešní době si můžeme dopřávat bylinky během celého roku a každý den, dle potřeby. Nepotřebujeme už chodit sami bylinky za úplňku sbírat a sušit. Dnes můžeme využít výborné bylinné sirupy. Ty jsou ručně vyráběny z různých druhů bylin. Jsou tak k dispozici bylinky z mateřídoušky, máty, meduňky, pampelišky, lípy, bezu, levandule, konopí, echinacei i heřmánku.

heřmánek lékařský

Tyto sirupy se mohou přidávat do čajů na jejich doslazení, ale i do vody na běžné pití či do koktejlů. V létě příjemně osvěží chlazené a v zimě v teplém čaji zas zahřejí. Můžete si bylinné sirupy vybírat podle vámi oblíbené chuti. Můžete si sirup vybrat i podle zvolené bylinky na váš daný problém. Tak třeba levandule se báječně hodí na uklidnění, při problémech s usínáním. Lípa pomáhá při dýchacích problémech. Pampeliška se využívá na podporu jater. Jitrocel je zas vhodný při bolavém kru a kašli. Mnoho bylinek pomáhá na duševní pohodu. Mateřídouška a další bylinky jsou vhodné i na podporu imunity, což je velmi vhodné v tomto ročním období. Sirupy tedy můžeme využívat preventivně i jako pomoc k léčení nemocí a dalších neduhů. K blížícímu se zimnímu období je možné si vyzkoušet i sirup kouzelná zima.

Sirupy jsou doslazované pouze třtinovým cukrem. Pochutná si na něm tedy celá rodina včetně dětí. Sirupy se hodí i jako dárek pro vaše blízké. Pokud víte, co je třeba trápí můžete zvolit daný bylinkový sirup přímo pro ně a pomoci jim tak podpořit jejich zdraví.