Pokud je doma po ruce šikovný kutil nebo švadlenka, tak je vyhráno. Protože tak si můžete svoje představy o krásnějším a útulnějším bydlení pořídit určitě za přijatelnou cenu.
Mnozí z nás nežijí v rodinných domech, ale v bytech. Mnoho bytů má menší nebo větší balkón, který od jara a po celé léto bývá malou oázou s příjemným posezením. To se týká i teras u rodinných domů. Pro naše pohodlí je určitě důležité posezení, jak na pohodlných židlích, tak samozřejmě na pohovkách a v křesle.
proutěný nábytek

Když si pořizujete do svého bytu nový nábytek, tak je to samozřejmě úplně o něčem jiném, než když chcete některým kouskům nábytku dát „nový kabát“.
Když listujete časopisy, ve kterých jsou fotografie krásné sladěného interiéru, a ve kterých je mnoho tipů a rad, jak si bez velkých finančních nákladů můžete své bydlení zkrášlit a zpříjemnit. Každý má jiný vkus, mladí lidé si přeji zařídit interiér svého domova zařídit pravděpodobně podle posledních trendů. Jinak, než jaké bytové zařízení mají jejich rodiče. Ne každý má dostatek peněz na nový nábytek a různé doplňky, takže pokud se využijí šikovné ruce, tak se dá vykouzlit jiné a velice příjemné bydlení. Popíšeme vám několik tipů, jak se dá kouzlit se starším nábytkem.
Začneme
posezení z palet
        v  pohovkou. Pokud sladíte nový potah s více poduškami, které budou měkké a příjemné na dotek, tou samou látkou si potáhnete například i taburetku, na kterou si dáváte odpočinout vaše nohy, hned se vám bude hovět příjemněji.
        v  Židle a kuchyňské lavicese též stanou novým příjemným posezením, když si ušijeme nebo zakoupíme měkké sedáky, u starších židlí navíc se dají ušít i na opěradla zajímavé povlaky, které budou ladit se sedáky například v jarním designu.
        v  Oprýskané židle, stoličky a stolík, které každý rok používáme při posezení na balkónech a terasách budou znovu jako nové, pokud je zbavíme obroušením starého nátěru, natřeme je takovou barvou nebo mořidlem, které se nám bude líbit, navíc s novými, měkkými poduškami a polštáři, které si dáváte za záda. Vaše staré zahradní židle budou jako nové a navíc pohodlné. A máte ještě možnost z dekorativní látky, která bude ladit k ušitým poduškám, ušít si na zahradní stolek ubrus. Nebo si na stolek nalepit kachličky se zajímavým designem, které jsou nejenom velmi praktické, ale stolek tím dostane úplně jiný image.
rohová pohovka

 Je to o nápadu, šikovnosti a samozřejmé realizaci. Protože i takto si můžete splnit třeba jen část svých představ o hezčím bydlení a bez velkých finančních investic.