Jak už napovídá název, quiet book je kniha, šitá z různých materiálů, především z bavlny a filcu. Knihu si můžete ušít sami z vlastních materiálů, objednat si sadu na ušití knihy, kde budete mít všechny různé aktivity již připravené, nebo si nechat quiet book ušít od profesionála.

barevné nitě

Šití knihy z vlastních materiálů

Pokud jste se rozhodli si knihu ušít sami, pak budete potřebovat spoustu materiálů. Nejprve si na papír navrhněte stránky s aktivitami, které chcete v knize mít. Jakmile je budete mít načrtnuté tak si určete z jakých materiálů budou jednotlivé stránky. Podle toho si pak nakoupíte materiál, různé druhy bavlny, bavlněné panely, různobarevný flís, výztuhy stránek, knoflíky, flísové výřezy, stužky, šňůrky, patentky, průchodky, suché zipy, klasické zipy a tak dále. Na nákup materiálu můžete použít různé eshopy či obchody ale jsou už i eshopy určené přímo pro šití těchto hraček. Podle aktivit, které budete na stránkách vytvářet, si nakoupíte odpovídající množství materiálu. Jakmile budete mít materiál nakoupený tak se můžete pustit do šití. Já sama jsem knihu šila bez mála půl roku především po večerech. Knihu samozřejmě můžete šít jak v ruce, tak na stroji.
náprstek se špendlíky

Šití knihy s pomocí připravené sady

Pokud si netroufáte ušít knihu sami, pak si můžete zakoupit již předpřipravenou sadu na tvorbu knihy, která bude obsahovat všechny propriety i s návodem všech stránek, které budete šít. Takže vlastně dostanete úplně vše akorát si to budete muset sešít sami.

Kniha na zakázku

Pokud si netroufáte ušít knihu sami nebo na to prostě nemáte čas, můžete si ji objednat od profesionála, který vám ji ušije dle vašich požadavků. Výhodou je, že přijdete už k hotovému a výrobek bude opravdu profesionální a krásný. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena knihy, ta se může vyšplhat až ke třem tisícům korunám.