Bylinné sirupy pro každý den

Kdo by neznal účinnou a blahodárnou moc bylin. Již naši předci využívali bylinky na různé problémy. Ať už na bolesti hlavy, problémy se spánkem, zažívací problémy apod. Bylinky se využívaly i na hojení ran, také se nedávali jen do těla, ale i na tělo. Mastička z kostivalu či měsíčku dokázala až zázraky.

sirup z bezu

Samozřejmě se bylinkami léčili i psychické problémy, jako například úzkosti, nespavost, strachy i na náladu.

V dnešní době si můžeme dopřávat bylinky během celého roku a každý den, dle potřeby. Nepotřebujeme už chodit sami bylinky za úplňku sbírat a sušit. Dnes můžeme využít výborné bylinné sirupy. Ty jsou ručně vyráběny z různých druhů bylin. Jsou tak k dispozici bylinky z mateřídoušky, máty, meduňky, pampelišky, lípy, bezu, levandule, konopí, echinacei i heřmánku.

heřmánek lékařský

Tyto sirupy se mohou přidávat do čajů na jejich doslazení, ale i do vody na běžné pití či do koktejlů. V létě příjemně osvěží chlazené a v zimě v teplém čaji zas zahřejí. Můžete si bylinné sirupy vybírat podle vámi oblíbené chuti. Můžete si sirup vybrat i podle zvolené bylinky na váš daný problém. Tak třeba levandule se báječně hodí na uklidnění, při problémech s usínáním. Lípa pomáhá při dýchacích problémech. Pampeliška se využívá na podporu jater. Jitrocel je zas vhodný při bolavém kru a kašli. Mnoho bylinek pomáhá na duševní pohodu. Mateřídouška a další bylinky jsou vhodné i na podporu imunity, což je velmi vhodné v tomto ročním období. Sirupy tedy můžeme využívat preventivně i jako pomoc k léčení nemocí a dalších neduhů. K blížícímu se zimnímu období je možné si vyzkoušet i sirup kouzelná zima.

Sirupy jsou doslazované pouze třtinovým cukrem. Pochutná si na něm tedy celá rodina včetně dětí. Sirupy se hodí i jako dárek pro vaše blízké. Pokud víte, co je třeba trápí můžete zvolit daný bylinkový sirup přímo pro ně a pomoci jim tak podpořit jejich zdraví.

Vojenský sniper

Vojenská technika a bojové zbraně lákají odjakživa především mužskou část populace. A někdy ani nezáleží na věkové skupině. Na vojáky si zkrátka dokáží hrát i opravdu velcí kluci. Někdy ale o hru nejde. Pak ke slovu přicházejí opravdové zbraně a jde o skutečné životy.
·        Vojenská technika se pak mění z věcí budících zvědavost na věci budící strach.
plastový vojáčci

Vojáci, kteří se zúčastnili některého z konfliktů současného světa jsou přesvědčeni, že největším nebezpečím ve vojenském bojovém terénu nejsou nástražné pasti nebo miny. Přítomnost těchto zbraní lze alespoň částečně předvídat. Největším strašákem je armádní sniper.
·         Tedy člověk, který má k dispozici špičkovou zbraň, kterou dokáže trefit zaměřený cíl na nevěřitelnou vzdálenost.
I v této oblasti se lámou rekordy. Je to sice trochu zvrácené, ale rozhodně ne bez zajímavosti. Roku 2002 se jeden rekord povedl kanadskému vojákovi v Afganistánu. Svůj cíl zasáhl na vzdálenost dva tisíce čtyři sta třicet metrů. O pár let později ho překonal Brit, který posunul hranici o dalších sto třicet pět metrů. Kulkám trvalo pouhé tři sekundy, než zasáhly vytčený cíl. A jejich rychlost třikrát překonala rychlost zvuku.

Ne každý na to má

Je to až neuvěřitelné, kam se vojenská technika dokázala posunout od dob vozových hradeb, které stavěl jeden slavný český vojevůdce. Vojenský odstřelovač je považován za naprostou špičku ve svém oboru. Ne každý totiž zvládne výcvik, který předchází nasazení v boji.
odstřelovač
§  Nejprve musí projít sítem.
§  Tím je zkouška jeho fyzické zdatnosti.
§  Na záda zájemce o tuto funkci nasadí plnou polní.
§  Pak ho vypustí do terénu a on musí během hodiny a půl překonat patnáctikilometrovou vzdálenost.
Na konci ho ale nečeká potlesk pro vítěze, nýbrž běh přes překážky a střelba na náhodné cíle.Pak se teprve dostává do užšího kola a má šanci se stát vojenským sniperem.

Muži na dálkové ovládání

Potkáváme je všude. Zmatení mladí muži pobíhají po náměstích, roztržitým pohledem hledají ten správný obchod. Ještě zábavnější je, když mají plné ruce nákupních tašek a seznamů s potřebným nákupem. Ti, kteří mají manželky s dobrodružnou povahu, mají ještě dětský doprovod.
Když sám muž jednou za čas vyrazí na rodinný nákup, je to zážitek pro okolí a určitě i pro samotného muže, který o své nákupní výpravě ještě dlouho vypráví přátelům.
muž na nákupu
Praxe ukázala, že muž potřebuje obdržet velice stručné a jasné pokyny, jakékoliv informace navíc, které žena přidá, ho zmatou, a protože je to tvor od přírody hrdý na svou nezávislost, radši se uštve, než aby požádal někoho o radu.
Proto dostal mobilní telefon novou funkci. Naviguje zmatené a vzteklé muže po obchodech.
Když už tedy muž usoudí, že je něco na nákupním seznamu od manželky špatně, v regálech nikde není to zboží, které má koupit, a dokonce i obchody se nenachází ve správných ulicích, tak zavolá manželce a v ten okamžik se zapíná nákupní dálkové ovládání. Tašky se musí vejít do jedné ruky a druhá pevně svírá telefon a nechá se navigovat správným směrem. Když konečně výprava nabere ten správný směr a obchod se přestane schovávat, přijde na řadu pobíhání mezi regály, hledání cenovek a předčítání názvů a složení výrobků z etiket. Kdo takový nákup neprožívá poprvé, je vybavený praktickými sluchátky. To nakupujícímu umožní ještě energičtěji zkoumat vystavené zboží. Vyhledání zboží nakonec končí úspěšně a pokud je za pokladnou mladá pohledná slečna, ještě dojde i na pochvalu o starajícím se tatínkovi a patřičné naparování ze strany nakupujícího.
muž a nákupní vozík
Když se nákup ocitne v autě, dítě dobrodružnou stezku zvládne bez úrazu a slz, tak je návrat domů ozdoben vítězoslavným úsměvem a MUŽ je připravený přijmout zaslouženou pochvalu, že se vrátil z lovu s kořistí a bez viditelných zranění.
Pro stálé udržování nákupních zvyklostí je třeba muže občas na nákupy vyslat opakovaně, i když se bude srdnatě bránit. Po pár letech už zvládne větší nákupy bez dálkové navigace a v klidu.

Zeolit je výjimečný nerost

Zeolit je svým způsobem výjimečný nerost, který vznikl vulkanickou činností před mnoha miliony lety. Uvnitř jeho krystalické mřížky byste objevili velké množství drobných dutinek, vyplněných vzduchem. A právě tato velmi zvláštní struktura materiálu nabádala nápadité vědce vyzkoušet zeolit jako filtrační médium. Využívá se úspěšně v průmyslu i v zemědělství a své místo má také v našich domácnostech.blankytně modrá vody v nádrži.jpg

Máme doma zvířátko

„Maminko, já bych chtěla kočičku, králíčka, nebo morčátko“, slýcháme často v mnoha rodinách z úst malých dětí, pro něž jsou zvířátka chovaná v zajetí velmi dobrým společníkem. Starostlivost o domácí mazlíčky pak většinou spadne na bedra dospělých, ale to už tak v životě chodí. U koček, hlodavců a plazů je základní podmínkou úspěšného chovu a odchovu čistá toaleta. A zeolit Eshop Techneco.czje jednou z možností, jak si poradit, aby nám zápach nekazil radost z přítomnosti zvířátka, a nepůsobil zbytečné trauma. Má velice dobré absorpční schopnosti a váže na sebe nežádoucí pachy i toxiny z tekutin. Jako stelivo jej lze rozhodně doporučit, je to osvědčené řešení, které se využívá již mnoho let.plavec pod vodou v bazénu.jpg

Bazénová filtrace

„Maminko, já bych chtěla na zahradu bazén.“ Tak pokud vašim ratolestem nestačí zvířecí mazlíček a rády by svůj život ještě více vylepšily – například koupáním, měli byste se zamyslet nad tím, jak velkou nádrž pořídit, a také jaké příslušenství. Pro udržení čisté vody zbavené nežádoucích nečistot, mikroorganismů a řas musíte zvolit vhodný filtrační systém a bazénovou chemii. Filtrační patrona může být v podobě nádoby s papírovou kartuší, anebo půjde o klasický způsob filtrování vody skrze zrna křemičitého písku.
Písek lze nahradit zeolitem, který kromě mechanického zadržování nečistot provádí i chemickou reakci iontové výměny – vychytává z vody dusičnany, dusitany, čpavek a další dusíkaté látky a uvolňuje do ní ionty sodíku, hořčíku a vápníku, které se uvnitř tohoto minerálu nachází.

Narozeninový den na trampolínách

Pro všechny rodiče jsou narozeniny jejich dětí velkou událostí, které věnují nejen pozornost, ale i mnoho sil k tomu, aby pro jejich děti byly nezapomenutelnou záležitostí. Zatímco malé ratolesti si ještě důležitost jejich narozenin tolik neuvědomují, starší o jejich významu už dobře vědí a přejí si – prožít jich s velkou parádou.
balonky a praporky

Klíčem k úspěchu je volba místa

Abyste měli jistotu, že všechno proběhne na jedničku, musíte důkladně zvážit výběr místa, kde si váš oslavenec užije den s jeho milovanými kamarády za všech okolností.
Jednou z těch nejlepších možností, kde oslavu narozenin Praha uspořádat, je zamířit do JumpParku.
Areál, ve kterém si přijdou na své všechny věkové kategorie dětí, nabídne pestrý prožitek z velkolepého dne i rodičům, kteří nebudou nečinně přihlížet tomu, jak se malé ratolesti baví, ale zapojí se do veškerých atrakcí s nimi.
růžový dortík

Nabídka sportů a dostatek volných disciplín

Pozvěte všechny lidi, bez kterých vaše dítě nechce prožít jeho velký den a nabídněte jim příležitost – zaskákat si na trampolínách různého stylu. Můžete využít volné atrakce a dopřát si pohyb, který je tolik oblíbený dle vaší libosti a vašich schopností. Součástí trampolínového parku jsou nejen trampolíny, které jsou umístěné i na zdi, ale i nabídka různých sportů, při kterých budete skákat a bavit se tak, jak jenom budete chtít.
Vyzkoušejte si zahrát basketball, 3D vybíjenou, football nebo se jednoduše zapojte do her, které nalezete v nabídce JumpParku.Připravit se můžete na nezapomenutelný zážitek, na který budou především vaše děti a jejich dobří kamarádi s úsměvem vzpomínat.

Jak je to s pohoštěním?

Pokud se rozhodnete oslavit narozeniny vašich dětí v trampolínovém parku, můžete si na oslavu vzít váš vlastní narozeninový dort. O další malé pohoštění se už postará nabídka občerstvení a pestrá nabídka nápojů v areálu parku. Chybět nebude ani dětské šampaňské a připít si na zdraví vašeho dítěte můžete přesně tak, jak se to patří.

Vytvořte si své vlastní originály

Dámy a pánové, ať už se věnujete jakémukoliv tvoření, tak naše nabídka Vás zajisté potěší. Najdete u nás všechny potřeby a pomůcky k nejrůznějšímu kreativnímu tvoření a všem oblíbeným ručním pracím. Například švadlenky u nás najdou všechny drobnosti, které jsou dnes těžko k sehnání v běžných obchodech a kvůli kterým byste museli obíhat půl okresu, abyste je všechny sehnaly. Prostě tu najdete všechno od látek přes nažehlovačky, jehly a knoflíky až po kovovou galanterii.

šití

Kovová galanterie je souhrn velmi důležitých, ale přitom drobných doplňků, které jsou potřeba nejen k dokončení oděvů, ale i různých módních doplňků a kabelek. Často bývá problém tyto drobnosti sehnat v běžných obchodech, a když už najdete obchod s kovovou galanterií, tak nemá zrovna moc velký výběr a musíte se spokojit s tím, co najdete. U nás se Vám nestane, že byste něco nenašli.
Naše široká nabídka obsahuje všechny tyto potřebné doplňky. Například cvočky v různých tvarech, velikostech a barvách, které se stanou skvělým doplňkem Vašeho oblečení či kabelky. A co teprve nejrůznější druky, patenty a nýty a zapínání. Kalhotové přezky, háčky, kroužky a posunovače, které Vám pomohou nejen dokončit kalhoty, sukni či kabelku, ale se kterými si můžete vyrobit i vlastní opasky a různé jiné doplňky.

knoflíky

A tak bychom mohli pokračovat stále dál. Prostě, co se týče kovové galanterie, tak u nás zaručeně vždy najdete každý potřebný doplněk, který zrovna potřebujete pro dokončení svých výtvorů. Samozřejmě, že Vám nabízíme i další doplňky pro Vaše šití. Naše nabídka obsahuje i další zboží v podobě suchých zipů, nášivek, krajek, třásní a dalších doplňků, díky kterým můžete tvořit své originální výrobky.
Kromě toho u nás najdete velký výběr pomůcek a potřeb i k dalšímu kreativnímu tvoření, jako je třeba háčkování, pletení a tak dále.