Každý rok je to stejné – svátky, narozeniny, Vánoce a další příležitosti, kdy vymýšlíte dárky pro své přátelé a rodinu. Jaký dárek ale zase vymyslet tak, aby jim udělal radost a neměli ho už v 10 provedeních?
Přemýšleli jste někdy, že byste dárek osobně vyrobili? Můžete jim tak dát něco, co bude originální a navíc v tom bude i kus vaší fantazie a především vašeho ducha. Pokud nechcete vyrábět věc, na kterou se bude jenom prášit, popátrejte po něčem i trochu praktickém. Dobrým nápadem je třeba domácí mýdlo.
Existují dvě základní možnosti na výrobu mýdla. Pokud s tím ještě nemáte zkušenost, určitě zvolte tu jednodušší, kde s vámi mohou vyrábět i vaše děti.
mýdla v misce
Základem pro jednoduchou výrobu mýdla je mýdlová hmota. Na trhu je jich velké množství a můžete si tak vybrat z mléčných anebo průhledných hmot, ale také nejrůznějších s příměsí například kozího mléka, olivového oleje a dalších.
Další důležitou věcí, kterou jistě budete potřebovat, jsou vůně a silice. Můžete si vybírat z nesčetného množství. Vůně jsou koncentrované směsi přírodních a syntetických vonných látek. Prodávají se většinou květinové, ovocné, přírodní a různé sladké, jako například med, čokoláda, káva a další. V případě silic se jedná o 100% přírodní esenciální oleje, kdy každá má určité účinky na tělo, protože je dobré si o nich něco přečíst.
Aby vaše mýdla nebyla pouze bílá, je třeba si pořídit také barvy, které bývají většinou v tekuté formě. Můžete se setkat ale i s barvami v prášku, které je třeba hodně dobře míchat, aby se rozpustily.
Také určitě budete chtít, aby vaše mýdla nějak vypadala. Podívejte se proto po různých silikonových formách. Prodávají se snad všechny motivy, na které si vzpomenete a také různé velikosti.
V neposlední řadě si můžete svá mýdla také dozdobit různými lístky, lufami (přírodní mycí žínka), kávovými zrnky a vlastně, čím vás jenom napadne.
přírodní produkt
A jaký je postup?
Nejdřív si připravte vodní lázeň, ve které budete mýdlovou hmotu rozpouštět. Ideální je velký hrnec, do kterého vložíte několik zavařovacích sklenic, můžete tak dělat více druhů najednou. Do sklenic nařežte menší kousky mýdlové hmoty a čekejte, než se vám rozpustí. Poté už můžete přidávat vůni a barvu. Jakmile se vám hmota dokonale rozpustí, nalijte ji do připravených formiček a nechte vystydnout. To může trvat několik minut ale i několik hodin, vždy záleží na velikosti mýdla. Ztuhlá mýdla se dají z formiček snadno vyndat. Pak už stačí je jenom krásně zabalit a obdarovat své blízké.