Trávník je třeba neustále udržovat a to na všech pozemcích. Jakmile na údržbu zeleně zanevřete, budete se divit. Kdy a jak sekat? Co je třeba vědět?

Jak často sekat trávu, kdy se sekáním začít a kdy sekat naposledy? A proč to nechat na odbornících?

Na velkých pozemcích je sekání trávy často nekonečné, kde skončíte, tam můžete za chvíli začít zase znovu. Je to koloběh, který se rozběhne vždy na jaře a končí až s prvními mrazíky na podzim. Máte starosti se sekáním trávy? Nemáte na to čas nebo už vám dochází síly? Čím větší pozemek, tím je to samozřejmě obtížnější, nehledě na to, tráva roste opravdu rychle a udržovat se musí nejen kvůli estetickému efektu. Usnadněte si práci a na pomoc si klidně zavolejte odborníky.

údržba zeleně

Kdy začít a kdy skončit?

Sekání trávy je tak trošku nekonečný koloběh. Každý, kdo má zahradu nebo pozemek plný zeleně, to jistě moc dobře ví. Pokud začnete již na jaře, během sezóny se takřka nezastavíte. Čím více potřebujete mít trávník úhledný a opečovávaný, tím je to ještě náročnější. Tráva, ale i plevel či keře, to všechno roste skutečně rychle. Děsíte se toho, nemáte tolik volného času, nebo vám chybí potřebné pomůcky? I nákup sekačky a dalších potřeb pro sekání trávy totiž něco stojí, nehledě na to, že i sekačku je zapotřebí mít kde uložit. V zimě, kdy se tráva neseká, musí být sekačka uložená pod přístřeškem, navíc na větších pozemcích se nevyplácí sekat trávu s ruční sekačkou. Jaké je nejlepší řešení?

sekání trávy

Sekat trávu nemusíte jen vy

Udržování pozemku, jeho čištění nebo jen sekání trávy, pokud si s tím nevíte rady, nebo k tomu nemáte vše potřebné, nemusíte si zoufat. Údržba zeleně Brno vám poskytne všechny potřebné služby. Pozemek poseká, popřípadě zbaví plevele a podobně. Je jedno, jak velký pozemek nebo zahradu máte, zda potřebujete jen jednorázovou pomoc nebo častější služby. Určitě stojí za to se alespoň nezávazně poptat a zjistit si, za jakou cenu by vám firma mohla s údržbou pomoci.

Vždy je lepší konat a řešit problémy s rostoucí trávou včas. Platí to i o plevelu, který by se na pozemku nikdy neměl rozrůst příliš. Práce byste poté měli mnohem více.