V současné době si mnoho lidí bere půjčku. Zda je to dobře, či špatně, je otázka, avšak faktem je, že nějaký typ úvěru splácí většina naší dospělé populace. Je tedy jasné, že pro obchodníky je velmi výhodné je nabízet, neboť je o ně velký zájem.

Samozřejmě, jako u všeho, i zde platí, že jeden typ produktu není vhodný pro všechny zákazníky. I proto máme mnoho druhů půjček, ze kterých si potenciální žadatel může vybrat. Některé jsou vhodné ro užší klientelu, jiné budou sedět širšímu spektru zákazníků, podstatné však je, že si každý může vybrat takovou, která pro něj bude ideální.

rostoucí úroky z půjčky

Jedním z těch populárnějších typů je například úvěr zajištěný nemovitostí Light Finance. A z dobrého důvodu: je totiž vhodný pro poměrně širokou škálu klientů, a to díky relativně volným podmínkám, které musí žadatel splnit.

V první řadě se považuje za výhodu, že není nutné dodávat doklad o čistém měsíčním příjmu. Ten totiž bývá hlavním důvodem, proč bývají žadatelé odmítnuti. Zde se nim takového nezkoumá, takže na ni dosáhne větší část populace.

Podobně je tomu i s ručitelem. Ten zde není nutný, což opět vyhovuje těm, kteří nemají, koho by o tuto službu požádali, případně tím nechtějí zatěžovat nikoho ze svých příbuzných a známých.

dávání domu v zástavu

Zdálo by se tedy, že je tento typ vhodný pro každého. Ovšem tak tomu není. Žadatel totiž musí být výhradním vlastníkem nemovitosti, kterou dá v zástavu. Ta navíc musí mít minimálně hodnotu půjčené částky (to však v současnosti díky stále stoupajícím cenám nemovitostí nebývá problém).

Toto pravidlo samozřejmě není bezúčelné. Bylo stanoveno proto, aby si poskytovatel pojistil, že své peníze dostane zpět. Pokud totiž dlužník nebude splácet dle domluveného splátkového kalendáře, bude ona nemovitost prodána na aukci. Výtěžek pak půjde na zaplacení všech dluhů, včetně poplatků.

Je tedy vhodné se rozmyslet, než o tento typ požádáme. Jistě, máme velkou šanci, že naše žádost bude schválena, avšak zároveň se vystavujeme riziku, že když nebudeme schopni splácet, přijdeme o střechu nad hlavou. A to by rozhodně nebylo dobré.