Dospěláci to nemají příliš složité. Věcí, co jim dosluhuje, nebo o který nový trendy kousek by chtěli rozšířit svou garderobu. Jiné je to s dětmi. U těch se již před zimou ví, že se do věcí, které nosily během podzimu, už na jaře nevejdou. Takže je nejvyšší čas vyrazit na nákupy a provětrat peněženku.
holčička a pampelišky
Co je potřeba koupit?
Alfou a omegou pohodlného pohybu jsou samozřejmě boty. Na jaro kupujeme pro děti takzvanou celoroční obuv. Jsou to uzavřené, většinou kožené boty, které jsou pohodlné na běžné nošení a současně odolné nepřízni počasí. U malých dětí dbáme hlavně na zdravotní nezávadnost, jednoduché obouvání a správnou velikost. Výběr chlapeckých i dívčích bot je celkem široký. Cenová škála je taktéž shovívavá i pro rodiče, kteří nechtějí za jedny boty utratit polovinu výplaty. V každém případě se vyplatí spolu s dítětem navštívit specializovanou prodejnu a boty před nákupem vyzkoušet. I když se dnes dá zboží zakoupené na internetu bez problémů vyměnit, prodavač nám může s některými věcmi osobně poradit a víme, že odcházíme s botami, které dítěti skutečně dobře padnou.
holčička na houpačce
Na co nezapomenout?
Nejen boty jsou důležitou součástí oděvu našich dětí. Kvalitní bunda je také potřebná. Aktuálně se velmi osvědčily bundy z funkčního, nepromokavého a odolného materiálu zvaného softshell. Nabídka je opět velmi široká a dají se koupit bundy i pro nejmenší děti. Výhodou je praktičnost, lehkost a pohodlnost materiálu, který poskytuje současně perfektní ochranu před větrem, zimou i deštěm. Bundy se dají koupit v tenčích variantách, tedy bez podšití, nebo i s fleecovou podšívkou, která v chladnějších dnech zahřeje.
Softshellové oblečení je také velmi nenáročné na údržbu a odolné například před protržením. U malých dětí, které často padají, jezdí na klouzačkách a věnují se nejrůznějším dobrodružstvím, je častým problémem životnost oblečení. U softshellu se nemusíte bát, že by nevydržel i nějaký pád a časté nošení.
Toto funkční oblečení známe spíše z hor a sportovních aktivit, pro děti je však vhodné na každodenní nošení třeba do školky nebo ve volném čase.
obuté dítě
Ať jsou to boty, nebo bunda či kalhoty, určitě se nevyplatí šetřit na kvalitě. I když děti nosí věci třeba jen jednu sezonu, chceme, aby alespoň po tuto dobu dobře sloužily. Vybírejme tedy z osvědčených a známých značek, které jsou zárukou toho, že po pár týdnech nošení nebudeme muset věci reklamovat.