Když se řekne sport, každého napadne něco jiného. Dle vlastního výběru sportu, ke kterému máte blízko, si pod toto slovo zařadíte ten, kterému dáváte přednost. V podstatě nezáleží na tom, o jaký sport se jedná, ale mnohem důležitější je to, co se za ním ukrývá –velká dřina, pot a odhodlání.
pozice jógy.jpg

Jak to bylo se sportem dříve, a jak je tomu dnes?

S určitostí lze říct, že se možnosti, které sport nabízí s dnešní dobou posunuli a dosáhli vyšší úrovně. Sportovalo se však už od nepaměti a jedná se o přirozený druh pohybu, který nám má nastartovat nejen dobré zdraví, ale i zdravého ducha v těle. V dobách minulých se sportovalo s čímkoliv to šlo a pomůcky, které měli lidi k dispozici byli dostačující k tomu, aby mohli podat nějaký fyzický výkon. Dnes se už vše zmodernizovalo, a i když se v některých věcech kolem sportu neupustilo, něco přece jen prošlo inovací.
–       sportovní oblečení
–       cvičební pomůcky
–       prostory na cvičení
–       úprava pravidel sportovních her
–       doplňky stravy vhodné ke cvičení
To jsou věci, které jsou v dnešní době nesrovnatelné s tím, co sport nabízel kdysi.
sjezd na lyžích.jpg

Proč bude mít vždy SMYSL sportovně se hýbat?

O tom, jaké jsou výhody sportu už každý moc dobře ví. Že se musí počítat i s nějakými zápory je také každému známo, ale to, že vždy a za všech okolností má smysl vydat ze sebe maximum formou nějaké sportovní aktivity – se málo zdůrazňuje. Bez rozdílu na pohlaví, váhový limit, druh sportu a jeho vytrvalostní poměr, vždy bude stát za to, rozhýbat své tělo. Budete se totiž cítit emocionálně naplnění, zbaví vás to pochyb o tom, co vše vlastními silami a úsilím dosáhnete a do značné míry posílíte i vaši imunitu a zdraví.
Na sportu je bezpochyby báječné i to, že se do něho můžete pustit v každém věku a dokonce i u něho už setrvat. Nehledejte tedy výmluvy, ale právě naopak důvodu, proč mít k němu nesmírně blízko nejlépe už od malička.