Chcete-li si dnes pořídit bydlení, třeba v podobě bytu, připravte si často i několik milionů. Hlavně ve větších aglomeracích tolik dnes bydlení u nás skutečně stojí. je jasné, že v menších obcích se dá bydlení sehnat přeci jen o něco levněji, nicméně tam zase nenajdete tak dobře honorovanou práci jako třeba v Praze či Brně, takže to v podstatě vyjde nastejno. Problém tohoto typu by měla vyřešit hypotéka, ovšem ta také už není ani zdaleka pro každého. Už nestačí mít jen stabilní příjem, ale musíte mít také našetřeno. A to ne málo. Většina banka požaduje po svých klientech disponovat alespoň 10 % částkou z celkové ceny kupované nemovitosti. Je logické, že na to každý prostě nemá.

Domeček na prodej

Můžete na to jít ale i od lesa a pořídit si něco mírně odlišného od běžného bytu, a sice mobilheim https://www.top-mobilnidomy.cz/. Samozřejmě, že nejde o bydlení snů, nicméně nemáte-li zrovna peněz na rozhazování a zároveň nechcete platit hypotéku do konce svého produktivního života, jedná se o jednu z nejlepších možných variant.

Bydlí se v nich dobře

Je pravdou, že mobilní domy u nás nemají takovou tradici jako v zahraničí. Hlavně ve velké Británii, Holandsku a ve Francii se tento druhy obydlí používá ve velkém. A nebydlí v něm pouze lidé z vyloučených společenských vrstev, nýbrž i střední třída. Nové moderní verze jsou totiž ve většině případů plně srovnatelné s klasickými dvoj pokojovými byty, v ledasčem je i předčí. A vzhledem k tomu, že většinou stojí až jednou tak méně než klasika, mnoho lidí se nad jejich koupí příliš dlouho nerozmýšlí.

Domeček

Rekreační chatky

Velmi populární jsou mobilheimy i u zájemců o chatky. Ani ty totiž nejsou zrovna levné, a tak jsou jejich přenosné verze hojně poptávány i v našich zeměpisných šířkách. Skvělé je, že není potřeba k tomuto účelu kupovat ty nejnovější verze, ale bohatě si vystačíte i s něčím horším, ovšem tím i levnější. Pro celoroční bydlení to není, ale pro občasné vyspání v létě jsou ideální.